زبان روسی

زبان روسی یکی از ۱۰ زبان شناخته‌شده جهان است. زبان روسی از الفبای سیریلیک (Cyrillic) استفاده می کند. الفبای زبان روسی شامل ۳۳ حرف است. بعضی از حروف همانند الفبای انگلیسی هستند، اما بعضی دیگر کمی متفاوت هستند. برای مثال حرف R به صورت я نوشته می شود و [ja] تلفظ می شود. زبان روسی با الفبای سیرلیک و قواعد دستوری بسیار که دارد ارتباط بسیار کمی با زبان انگلیسی دارند. یادگیری زبان روسی می توان یک تجربه چالش برانگیز باشد. اگر شما فردی هستید که یادگیری زبان روسی را سخت می دانید، ناامید نشوید. همه افراد وقتی شروع به یادگیری زبان جدیدی می‌کنند از این مرحله عبور می‌کنند. به تمام تفاوت‌ها میان زبان مادری خود و زبان روسی فکر کنید. این زبان یک خط بسیار متفاوت، دایره لغات و آواهایی دارد که در زبان مادری شما وجود ندارد.

یادگیری زبان روسی با هدف تحصیل: روسیه یک کشور مهم با دانشگاه های معتبر در سطح جهانی است که هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می کنند. بنابراین یادگیری زبان روسی برای افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند یک امتیاز ویژه محسوب می شود.

یادگیری زبان روسی در حوزه ادبیات: روسیه نویسنده های بزرگ و مشهوری مانند تولستوی، چخوف، داستایوفسکی، پوشکین، مایا کوفسکی و… در دامن خود پرورانده است. آثار معروف این نویسندگان به زبان روسی نوشته شده است. خواندن این کتاب ها به زبان اصلی لذت درک مفهوم آن ها را چند برابر می کند.

یادگیری زبان روسی با هدف تجارت: روسیه از نظر اقتصادی قدرت زیادی دارد. شرکت های بزرگ روسی در سراسر دنیا وجود دارند و به مشغول فعالیت هستند. با توجه به رابطه کاری ایران و روسیه، تسلط به این زبان یک امتیاز ویژه محسوب می شود.

یادگیری زبان روسی با هدف مهاجرت و سفر: روسیه هرساله مقصد تعداد زیادی توریست از سراسر دنیا است. جاذبه های گردشگری و تفریحی کشور روسیه از جذابیت های این کشور محسوب می شود. اگر قصد تفریح یا سفر در این کشور را دارید یادگیری زبان روسی اجباری نیست اما تسلط به این زبان سفر را برای شما راحت تر می کند.

یادگیری الفبای روسی: اولین گام برای یادگیری یک زبان جدید، یادگیری الفبای آن زبان است. الفبای زبان روس که به آن الفبای سیریلیک هم می‌گویند، ۳۳ حرف دارد. بسیار از حروف زبان روسی شبیه زبان انگلیسی و با همان تلفط است، اما برخی از حروف کاملا شکل متفاوت و تلفط متفاوتی دارند. یادگیری الفبای این زبان شاید در ابتدا سخت به نظر برسد، اما این نوید را به شما می‌دهیم که با روزی یک ساعت تمرین می‌توانید خیلی زود این الفبا را از بر شوید. برای یادگیری الفبای زبان روسی کافی‌ست با سرچ این عبارت در اینترنت، نوشتار و تلفظ این حروف را بیاموزید و در مراحل بعد، سعی کنید تلفظ کلماتی که به زبان روسی می‌بینید را ابتدا حدس بزنید، سپس در یک دیکشنری معتبر روسی آن را چک کنید.

یادگیری زبان روسی هزینه بر و بدون استفاده است به خاطر داشته باشید که، بر خلاف زبان فرانسه یا آلمانی، زبان روسی تقریبا از زندگی روزمره در ایالات متحده و کانادا غایب است. هیچ اشاره یا کلمه‌ای از این زبان شما را به هر آنچه که می‌شناسید مرتبط نمیکند. یادگیری جدی زبان روسی از طرف شما یک سرمایه‌گذاری بزرگ محسوب می‌شود و اغلب به خاطر لذت دانستن آن این کار را می‌کنند. امروزه هیچ دلیل مهم اولیه‌ای مربوط به شغل شما که ممکن است به یادگیری زبان روسی وابسته باشد وجود ندارد. همانند هر کشور دیگری در دنیا، می‌توانید با روس‌ها هم به زبان انگلیسی کار کنید. همه تجار روسی به زبان بین المللی تجارت صحبت می‌کنند. اگر خوب زبان روسی را یاد گرفتید، دنیای شگفت‌انگیزی در برابر چشمهایتان گشده خواهد شد.